AKP Ankara Adayı Altınok’un Antalya Sırrı!

AKP’nin Ankara adayı Turgut Altınok günlerdir tartışma konusu olan mal varlığını dün akşam sosyal medya hesabı üzerinden açıkladı. Bu açıklamada belirtilen listeye göre, Altınok’un 22 Arsa, 23 Tarla, 9 Ev, 2 Kargir Ev, 2 Kargir Bina, 1 Bostan’dan oluşuyordu. Gazeteci Murat Ağırel, Turgut Altınok’un Halk TV ekranlarında Antalya’daki 600 dairesinin daha açıkladı.

Gazeteci Murat Ağırel şu açıklamaları yaptı:

” Bana bir takipçim ulaştı, listelerdeki 6 milyon metrekarenin haricinde, Antalya’daki havalimanına yakın bir yere konut yapılıyor ve orada Sayın Altınok’un 600 dairesi olduğunu söyledi. Bunlar bildirilmemiş. Fotoğraflar ve parselleri gönderildi oradaki insanlar bunu iddia ettiler. Altınok tarafına ulaşmaya çalıştığımda onlar bana dönmediler.”

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Murat Ağırel geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Açıklanan sadece taşınmazlar ve ederleri büyüklükleri açıklanmadı.” notuyla dikkat çeken bir paylaşım yapmıştı.

Turgut Altınok’un sahip olduğu bir tarlanın büyüklüğü Monako’dan da büyük.

Murat Ağırel paylaşımında, “Turgut Altınok dün malvarlığını açıklamamıştı. Beyanına göre: 22 tane arsa, 13 tane ev, 25 tane tarla, 1 benzin istasyonu aile şirketinden kendi payına düşen 67 daire, 4 dükkan ! Açıklanan sadece taşınmazlar ve ederleri büyüklükleri açıklanmadı. Sayın Başkan kira gelirlerini, araç, altın, döviz, ziynet eşyaları, aktif banka hesapları durumunu da açıklamadı. Beyan ettiği arsaların büyüklüklerine baktım. Toplam 6 milyon metrekare! Yani 6000 Dönüm ! 6 Kilometrekare ! Monako’nun yüzölçümünden büyük… Acaba başka illerde Gayrimenkul şirketi adına devam eden inşaatlar var mı? Devam eden inşaatlarda kaç yüz daire yapılacak?” ifadelerini kullaranak bir liste daha yayımladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x